СЕМІНАР «НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ В СИСТЕМІ ОСВІТИ»
Національно-патріотичне виховання – один із головних векторів діяльності всього українського суспільства. Головне завдання закладів загальної середньої освіти – так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади педагогів, шкільне середовище виховували дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності.
11 жовтня 2021 року відбувся онлайн-семінар «Національно-патріотичне виховання в системі освіти», в якому взяли участь заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори та вчителі закладів загальної середньої освіти Кролевецької міської ради. Консультант центру ПРПП Алла Желтобрюх охарактеризувала основні нормативні документи щодо національно-патріотичного виховання, окреслила мету, завдання, принципи та напрями національно-патріотичного виховання та презентувала форми, методи, заходи з національно-патріотичного виховання, які сприятимуть формуванню в учнів моральної поведінки, активної життєвої позиції, готовності брати участь у житті своєї країни.
Ольга Халецька, спеціаліст відділу молоді та спорту виконавчого комітету Кролевецької міської ради, виступила з питання «Налагодження конструктивної взаємодії між суб’єктами національно-патріотичного виховання – пріоритет держави», а також розповіла про роботу громадських організацій Кролевеччини, які є активними реалізаторами молодіжної політики на території громади.
Учитель Дубовицького ліцею, керівник громадської організації «Кролевецький молодіжний клуб «Джура» Микола Дорогій розповів про шляхи реалізації Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), поділився досвідом щодо участі вихованців закладу у грі та заходах патріотичного спрямування.
Досвід з організації національно-патріотичного виховання в ОЗ «Мутинський ліцей» презентувала Лілія Проценко, заступник директора з виховної роботи. Учні закладу – активні учасники різноманітних заходів з національно-патріотичного виховання, а також Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Цілеспрямована і систематична реалізація заходів з національно-патріотичного виховання в освітньому процесі сприятиме формуванню в учнів почуття громадянського обов’язку, любові до Батьківщини, рідного краю, мови, збереженню звичаїв і традицій свого народу.