Онлайн-тренінг "Професійне вигорання. Формування стресостійкості педагогічних працівників"
«Якщо ми не знаходимо спокою в собі,
безнадійно його шукати будь-де»
Ф. де Ларошфуко
Професія вчителя, вихователя -це не лише творча, цікава праця, необхідна суспільству та людям, а й важкі будні, які забирають чимало нервів і сил, що в свою чергу може привести до професійного вигорання. З метою відновлення ресурсів та попередження професійного вигорання 17-19 березня 2021 психологом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Кролевецької міської ради Тамарою Чуприною було проведено серію онлайн-тренінгів для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, позашкільної освіти «Професійне вигорання. Формування стресостійкості педагогічних працівників».
До проведення онлайн-тренінгів була залучена творча група психологів закладів освіти Кролевецької міської ради.
Дорогая Т.С., практичний психолог Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, розповіла про стадії та симптоми професійного вигорання. Провела вправу дихальної релаксації, яку педагоги можуть застосовувати в момент емоційного збудження, у стані напруження, під час хвилювання, сильного серцебиття та переживань.
Психолог Центру ПРПП Кролевецької міської ради Тамара Чуприна провела з педагогами експрес-анкету для оцінювання рівня синдрому професійного вигорання.
Подсосонна І.І., практичний психолог Кролевецької філії 1 ОЗ «Кролевецький ліцей №3» з учасниками тренінгу виконала релаксаційну вправу з елементами самомасажу під назвою «Казкова країна бажань». Дана вправа дозволила педагогам опанувати навички саморегуляції та зберегти більш рівний емоційний стан за рахунок зняття напруги з м'язів.
Кривенко Т.В, практичний психолог Кролевецького ЗДО (ЦРД) №9 "Ромашка" провела релаксаційну техніку «Мандрівка до себе», яка сприяє подоланню емоційного напруження, формуванню стресостійкості і гармонізації емоційного та фізіологічного стану людини.
Під час тренінгу учасники збагатили свої знання з вищезазначеної теми, перевірили свій рівень професійного вигорання та отримали ресурси для формування особистої стресостійкості, а також відпочили та отримали позитивні емоції.