СЕМІНАР "СТВОРЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ОСВІТНІХ РЕСУРСІВ ЯК РЕЗУЛЬТАТ РЕАЛІЗАЦІЇ НАБУТОГО ДОСВІДУ"
В основу Нової української школи покладено ідею забезпечення якості освіти, що безпосередньо залежить від рівня професіоналізму педагогічних працівників. Вимоги до компетентностей педагогічних працівників, що слугують основою для формування професійних кваліфікацій, зазначено в Професійному стандарті вчителя.
09 грудня 2021 року під час онлайн-семінару вчителів біології та хімії закладів загальної середньої освіти Кролевецької міської ради консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Алла Желтобрюх охарактеризувала трудові функції та професійні компетентності вчителя відповідно до вимог Професійного стандарту.
Однією з компетентностей визначено інформаційно-цифрову як здатність вчителя орієнтуватися в інформаційному просторі, створювати нові електронні (цифрові) освітні ресурси та ефективно використовувати цифрові технології в освітньому процесі. Наталія Івашина, керівник професійної спільноти вчителів хімії та біології, учитель Кролевецької СШ № 1, акцентувала увагу на необхідності використання освітніх ресурсів для підвищення фахової майстерності педагогів та продемонструвала корисні посилання на окремі ресурси. Досвідом з використання 3D моделей на уроках біології поділилася Оксана Товстика, вчитель Кролевецької ЗОШ № 2 ім. М.Лукаша. Аліна Кожема, вчитель Добротівської гімназії, презентувала технологію створення «хмари слів» та досвід її застосування на різних етапах уроку. Алла Желтобрюх продемонструвала ресурси для створення QR-кодів та приклади використання QR-кодів в освітньому процесі.