A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Кролевецької міської ради

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «ПРОФІЛАКТИКА ТА РЕАГУВАННЯ НА ВИПАДКИ НАСИЛЬСТВА ЩОДО ДІТЕЙ. РОЛЬ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»

Дата: 07.02.2025 15:07
Кількість переглядів: 22

Фото без опису

Немає жодної країни, жодного міста, жодного кварталу, які були б захищені від насильства. Але це не означає, що ми безсилі перед ним. (Нельсон Мандела)

05 лютого 2025 року на базі центру професійного розвитку педагогічних працівників Кролевецької міської ради у змішаному форматі відбувся семінар-практикум «Профілактика та реагування на випадки насильства щодо дітей. Роль психологічної служби закладу освіти».

Захід відбувся за участі інспектора сектору ювенальної превенції Конотопського РВП ГУНП в Сумській області старшого лейтенанта поліції Альони ДУБИНИ, психолога центру ПРПП Кролевецької міської ради Марини МАКАРЕНКО та фахівців психологічної служби закладів освіти Кролевецької міської ради.

Альона ДУБИНА ознайомила присутніх зі спеціальними заходами щодо протидії домашньому насильству. Повідомила про дисциплінарну, адміністративну і кримінальну відповідальність за прояви насильства, відповідно законодавства України.

Марина МАКАРЕНКО повідомила законодавчі та нормативно-правові документи щодо протидії та запобігання насильству, перелік діагностичних методик з виявлення домашнього насильства відносно дітей, алгоритм дій педагогічних працівників у разі виявлення ознак домашнього насильства.

Олена ТОПЧІЙ, практичний психолог Дубовицької гімназії презентувала власний досвід впровадження освітньої гри з протидії насильству «Крок», яка є інтерактивним інструментом для шкільних психологів, що дозволяє говорити з підлітками простою та зрозумілою мовою про складні теми насильства.

Учасники семінару обговорили практичні аспекти реалізації Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», проблемні питання, що стосуються виявлення випадків домашнього насильства, вчасного реагування на них та надання комплексної психологічної допомоги постраждалим.

Окрему увагу приділено питанню профілактиці вчинення насильства стосовно дітей в умовах воєнного стану.

По завершенню зустрічі учасники виробили спільний алгоритм дій щодо запобігання, вчасному виявленню та реагуванню на факти домашнього насильства, проведення інформаційно-просвітницької діяльності та можливість отримання психологічної допомоги.

Висловлюємо щирі слова вдячності Альоні ДУБИНІ, Олені ТОПЧІЙ та усім учасникам семінару за цікавий, конструктивний, професійний діалог.

Насильству немає виправдання! Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень